• Wpisów: 16
  • Średnio co: 87 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 07:01
  • Licznik odwiedzin: 2 687 / 1484 dni
 
pablo90
 
Moda na przekłuwanie uszu nie przyszła nagle. Jest ona z nami od tysiącleci. Zawsze jednak ogromną wagę przywiązywano przede wszystkim do bezpieczeństwa samego zabiegu. Wszystko musiało być czyste i zdezynfekowane. Dzisiaj niestety jest z tym bardzo różnie.
Przekłuwanie uszu w domu
Sporo młodych dziewcząt eksperymentuje i stara się samodzielnie sobie przekłuwać uszy. Jest to jednakże bardzo zły pomysł. Przekłuwanie uszu musi być wykonywane przez osoby, jakie to się tym zajmują profesjonalnie i dokładnie wiedzą co robią. Trzeba wiedzieć w jakim miejscu zrobić przekłucie, by później nie pojawiło się zgrubienie, czy stan zapalny. Inną sprawą jest sterylność narzędzi stosowanych do tego celu. Przekłuwanie uszu należy wykonywać jedynie sterylnymi narzędziami, mając rękawiczki na rękach i stosując jednorazową igłę. W przeciwnym razie można przenieść różne choroby z jednej osoby na drugą. Do nich zaliczyć trzeba szczególnie niebezpieczny wirus HIV.
Piercing- czyli artystyczne zdobienie
Jeśli chodzi o piercing to koniecznie trzeba go wykonywać jedynie w profesjonalnych  gabinetach kosmetycznych. Mamy wtedy stu procentową pewność, że zostają zachowane wszystkie konieczne zasady higieniczne i bezpieczeństwa. Stosowane kolczyki są nieuczulające, są bez niklu i na pewno będą odpowiednie do ozdobienia określonej części naszego ciała. Dodatkowo za wykonywaniem piercingu w salonie przemawiają również względy bezpieczeństwa. Jeżeli na własną rękę będziemy próbować założyć sobie kolczyk w języku lub przekłuć nos, to możemy tylko niepotrzebnie uszkodzić te części ciała. W gabinecie, jeśli taki zabieg przeprowadza piercer, to praktycznie nie ma takiej ewentualności, by coś poszło źle. Oczywiście że mogą się zdarzyć takie sytuacje, ale są to sporadyczne przypadki.
W każdej rzeczy trzeba zachować umiar. Również jeśli chodzi o piercing.

Nie możesz dodać komentarza.