• Wpisów: 16
  • Średnio co: 87 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 07:01
  • Licznik odwiedzin: 2 687 / 1484 dni
 
pablo90
 
W sklepach i salonach do przekłuwania uszu możemy znaleźć całą masę najróżniejszych kolczyków. Mają one różną wielkość i kształty. Najpopularniejsze są jednak te złote i srebrne. Te najczęściej stosuje się jako kolczyki do uszu. W inne miejsca najczęściej wykorzystuje się kolczyki z tytanowe i z bioplastu.

Labret

Labret jest kolczykiem zakładanym z reguły do wargi lub ucha. Jest on wykonany z tytanu i bioplastu, gdyż są one bardziej bezpieczne i nie uczulają. Labret ma postać stalowego pręta zakończonego z jednej strony płaskim zabezpieczeniem przed wypadnięciem, a z drugiej strony posiada gwint, na który można wkręcić przeróżne końcówki. Tego rodzaju kolczyk jest bardzo popularny wśród młodzieży. Najczęsciej młodzi ludzie wybierają delikatne zakończenia kolczyka, chociaż można zobaczyć i bardziej ekstrawaganckie.

Kolczyki do nosa/języka/pępka

Dzisiaj przekłuwa się nie jedynie uszy, czy usta, ale i również nos, język, pępek. Oczywiście do każdego tego miejsca przeznaczony jest zupełnie inny rodzaj kolczyka. Jest to spowodowane budową naszego ciała. Do pępka nie założymy standardowego kolczyka. Najczęściej kolczyki do pępka to tak zwany „banan’”. Bez problemu można je założyć i wyjąć. Możemy swobodnie wymieniać w nich również końcówki. Jeżeli chodzi o kolczyki do języka to są to tak zwane sztangi. Każdy kolczyk powinien być odpowiedniej jakości. Kolczyki do nosa to z reguły labret albo nostril. Młodzi ludzie zakładając kolczyki w niektóre części ciała nie mają pojęcia, co się z tym wiąże. Jeżeli nie wykonuje się właściwych zabiegów higienicznych, to najprawdopodobniej potrzebna będzie wizyta u lekarza i leki przeciwzapalne. Wystarczy jednak zwykły spirytus lub też jakiś inny środek odkażający, by przeciwdziałać przykrym konsekwencjom nieodpowiedzialnego postępowania.

Nie możesz dodać komentarza.