• Wpisów: 16
  • Średnio co: 87 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 07:01
  • Licznik odwiedzin: 2 687 / 1484 dni
 
pablo90
 
Body piercing ze względu na dość oryginalny  jak również ekstremalny wymiar zmian uważany jest dziś za jedną z form zmiany wyglądu ciała. Jego korzenie sięgają wieków jeszcze p.n.e a przebijanie skóry i noszenie różnego typu kolczyków przewija się jako przejaw specyficznego dekorowania ciała  wielu kultur między innymi cywilizacji zamieszkujących w obecnych czasach tereny Iraku bądź Chin. Na terytorium starożytnego Egiptu kolczyki do pępka  przeznaczone były tylko dla najbliższych członków rodu faraona i były symbolem pokrewieństwa od Boga. W dzisiejszych czasach body piercing jest sposobem wyrażania swojej niepowtarzalności i oryginalnego modyfikowania ciała, który wzbudza pośród społeczeństwa kontrowersyjne wrażenia : u jednych podziw a u drugich odrazę.

Do najbardziej znanej formy oprócz klasycznego przekłucia ucha należy piercing pępka. Przebicie skóry i założenie kolczyka dotyczy najczęściej płatu skóry leżącej bezpośrednio pod czy nad pępkiem. Przy piercingu pępka tak samo jak w przypadku wargi a także ucha noszony jest labret, czyli kolczyk w kształcie pręta zakończonego z jednej strony płaskim kółkiem a z drugiej gwintem, na który nakręca się biżuteryjną końcówkę.

Z kolei najbardziej popularną formą body piercing jest przekłucie sutek. Takiej modyfikacji ciała podają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Za kolczyki stosowane są zazwyczaj specjalne pierścienie lub sztangi. Odważniejsze osoby decydujące się na radykalniejszą zmianę wyglądu ciała wybierają nawet poprzekłuwanie narządów płciowych. Ten rodzaj przekłuwania intymnych części ciała oprócz walorów wizualnych dla wielu osób ma ogromne znacznie o charakterze seksualnym.

Nie możesz dodać komentarza.