• Wpisów: 16
  • Średnio co: 87 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 07:01
  • Licznik odwiedzin: 2 687 / 1484 dni
 
pablo90
 
Już od starożytnych wieków cywilizacje w obrębie swojej kulturowości do modyfikacji wyglądu swojego ciała używały piercing. Dla jednych przebijanie skóry ciała było nietuzinkowym sposobem jego ozdobienia, a dla innych stanowiło oznakę przynależenia do swojej społeczności a jeszcze dla innych rodzaj zaznaczenie statusu w społeczeństwie. Jeden z najciekawszych przekładów stanowić może piercing pępka stosowany przez najbliższych członków rodziny faraonów. Umieszczanie w pępku kolczyka na terenie starożytnego Egiptu podkreślało boskie pochodzenie i  zarezerwowane było jedynie dla Faraona.

Z czasem najbardziej znaną formę jaką przybrał piercing było przebijanie ucha i noszenie w nim kolczyka, który w dzisiejszej dobie traktowany jest jako jedna z najbardziej atrakcyjnych rodzajów biżuterii , która przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

W dzisiejszych czasach dla coraz większej grupy społeczeństwa body piercing jest sposobem wyrażenia swojej inności poprzez  bardziej radykalną modyfikację swojego ciała. Kolczyki nosi się nie wyłącznie w uszach ale również w nosie, w pępku, nad brwią, na języku a nawet na intymnych częściach ciała. Mniej ekstremalną formę stanowić może piercing o charakterze powierzchniowym, który przede wszystkim polega na przekłuciu skóry i nałożeniu kolczyka przykładowo pod szyją, na dłoni albo w okolicy kości miednicy. Ze względu na bardzo szybkie odrzucenie przez organizm piercingu powierzchniowego jest to tylko tymczasowa forma nietuzinkowego zdobienia ciała.  Po zdjęciu kolczyka ciało szybko goi się pozostawiając tylko mniej lub bardziej widoczną bliznę.

Nie możesz dodać komentarza.