• Wpisów: 16
  • Średnio co: 87 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 07:01
  • Licznik odwiedzin: 2 687 / 1484 dni
 
pablo90
 
W czasach starożytności, które możemy uznać za okres powstanie kolczyka i powstania trendu przekuwania, kolczyk był wyrazem przepychy, luksusu oraz przynależności do danej grupy społecznej. W naszych czasach kolczyk również ma sporo metafor i znaczeń.
W naszych czasach kolczyki w uszach nie robią dużej impresji. Nowoczesna młodzież poczyniła wiele kroków przed siebie i wskazała innowacyjne ścieżki mody i trendów jak kolczyk w wardze z nadrukiem czy ostatnio niezwykle słynne tunele w uszach.  Na starcie wyjaśnię, że tunele w uszach w różnych kształtach są nieodwracalną konsekwencją ciągłego wyciągania uszu. Małą dziurkę stopniowo rozciąga się z wykorzystaniem prętów o różnych średnicach wykonany ze stali chirurgicznej, po pewnym czasie w rozciągniętej dziurce umieszcza się co raz większe tunele, które utrzymują efekt. Szybkie wydłużenie sprawia ból, więc jeżeli chcemy wyeliminować nieprzyjemne uczucie nie śpieszmy się. Jednak urok oczekuje ofiarności, a obecna młodzież nieprzerwanie zmierza do dokonania zamierzonych celów. Na domiar tego młodzi ludzie całą swoją osobą chcą wyrazić indywidualizm i przynależność do danej grupy społecznej przez co bez narzekań poddają się min. rozpychaniu uszu.
Nowoczesny rynek proponuje nam bogate gatunki kolczyków i dekoracji do ciała. Postacią przypominające np. owoce jak banan, podkówka, labret, sztanga, twister, spiralka oraz wiele rodzajów kulek i nakrętek np. z wizerunkami bohaterów z kreskówek. Nowoczesny kolczyk to nie tylko kostka ozdoby, tradycyjnie stworzonej ze srebra, złota, stali chirurgicznej czy bioplastu. Teraźniejszy kolczyk to sztuka, a autorem tej twórczości może być każdy.
Podsumowując każdy kto kiedyś zastanawiał się nad kolczykiem w języku wie, że obecnie to nie żaden czyn, czy pokaz sprzeciwu. W naszych czasach przebijanie nabrało nowatorskiego i modnego znaczenia.

labret-7.jpg

Nie możesz dodać komentarza.