• Wpisów: 16
  • Średnio co: 87 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 07:01
  • Licznik odwiedzin: 2 687 / 1484 dni
 
pablo90
 
Przy zmianie wyglądu ciała do jakiej oczywiście należy również piercing stosowane są różne  rodzaje kolczyków, których wykorzystywanie zleży nie wyłącznie od  indywidualnych oczekiwań ale również od miejsca przebicia skóry. Wśród najbardziej popularnych, ważne miejsce zajmuje labret. Jest to kolczyk w formie pręta z jednej strony wykończonego na stale przylutowanym, płaskim kółkiem a z drugiej nagwintowaną końcówką. Po włożeniu w miejsce przekłucia ciała na gwintowaną końcówkę nakręca się specjalnie do tego celu dopasowaną kulkę czy stożek.

Od wykorzystywania kolczyka jakim jest labret fachowcy w dziedzinie piercingu zaczęli wyróżniać dwie metody przekłuć. Piercing labret dotyczy zazwyczaj przekłuć, które są wykonywane poniżej dolnej linii ust choć wiele osób stosuje tego rodzaju nazwę w przypadku kolczykowania całych okolic ust.

Standard labret

Ta forma kolczykowania dotyczy okolic poniżej dolnej wargi. Po wykonaniu zabiegu nakłada się zazwyczaj kolczyk typu labret o długości od 8 do 14 milimetrów i grubości od 1,2 do 1,6 milimetrów. Rozmiar kolczyka dobierana jest indywidualnie kierując się zasadami, że jego wielkość musi koniecznie pozwalać na bezproblemowe przesuwanie pręta. Okres gojenia się ranki metodą standard labret jak informują profesjonaliści w zakresie piercingu wynosi zazwyczaj około półtora miesiąca.

Vertical labret

Piercing vertical wykorzystuje się do przebić dolnej wargi. W tym przypadku zalecane jest noszenia kolczyka modelu banan o grubości od 1,2 milimetrów do 1,6 milimetrów i średniej długości pręta 12 mm. Dokonując wyboru rozmiaru banana warto koniecznie pamiętać, że kolczyk nie może uwierać świeżo przebitej wargi łatwo się przesuwać.

Nie możesz dodać komentarza.